Jakie zastosowania ma folia stretch?
On 2 listopada 2021 by dev4Folia typu stretch – tak potocznie nazywa się wielowarstwową oraz rozciągliwą folię polietylenową, którą niemal całkowicie wytwarza się z LDPE, czyli liniowego polietylenu o niskiej gęstości. Mimo swojego podobieństwa do folii spożywczej zazwyczaj nie nadaje się do kontaktu z żywnością. Materiał ten charakteryzuje się dużą elastycznością, termoplastycznością oraz transparentnością. Folię typu stretch produkuje się przy użyciu dwóch metod. Jedną z nich jest metoda wylewu maszynowego, tzw. cast – polega ona na wylaniu surowca ze specjalnej głowicy, która następnie jest szybko rozciągana i chłodzona za pomocą specjalistycznych urządzeń. Stretch produkuje się również metodą rozdmuchu, tzw. blown. Jest to sposób dużo bardziej czasochłonny, ale tak wyprodukowana folia będzie charakteryzowała się lepszą jakością. Wyróżnia się trzy rodzaje takiej folii: folię stretch ręczną, folię stretch maszynową i folię stretch Jumbo.
Folia stretch – charakterystyka
Produkcja folii odbywa się przy użyciu specjalistycznych i niezwykle drogich maszyn. Sam proces jej wytwarzania należy do skomplikowanych, a przez to kosztownych. Oprócz liniowego polietylenu o niskiej gęstości, czyli w skrócie LDPE, do produkcji formy stretch używa się również innych materiałów należących do grupy tworzyw sztucznych. Między innymi takich jak polietylen, czy polipropylen. Konkretne rodzaje folii typu stretch, różnią się między sobą ze względu na rozciągliwość, rozmiar lub grubość. Najcieńszą z nich jest folia stretch ręczna, a jak sama nazwa wskazuje, do jej aplikacji używa się rąk. Z kolei folia stretch maszynowa będzie wymagała do aplikacji specjalistycznego sprzętu. Folia stretch Jumbo jest natomiast wielowarstwową folią wysokiej jakości, która przetwarzana jest później na folię ręczną i maszynową. Na rynku znajduje się wielu producentów tej folii, dlatego warto postawić na zakup u takiego, który do jej produkcji używa surowców z renomowanych i cenionych źródeł – co skutkuje bardzo wysoką jakością produktu. Liderem produkcji folii typu stretch w Polsce jest ergis.eu.
Folia stretch – jakie ma zastosowanie?
Obecnie folia typu stretch znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Znaleźć ją można w wielu grubościach, długościach oraz kolorach. Jest produktem, który znajduje się wszędzie, gdzie coś wymaga zapakowania lub zabezpieczenia, ale można na nią trafić, chociażby w salonach tatuażu, gdzie używa się jej do zabezpieczania stanowisk oraz leżanek. W przypadku pakowania rzeczy na paletę – cała jej zawartość będzie widoczna dzięki temu, że folia typu stretch jest przeźroczysta. Ma ona również właściwości zmniejszające tarcie, więc dodatkowo wpłynie pozytywnie na stabilizację podczas transportu. Folia stretch ręczna będzie przydatna przy zabezpieczaniu małych przedmiotów o nieregularnych lub okrągłych kształtach. Generalnie folia ta ma spełniać głównie funkcje ochronne przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie będzie miała problemu również przed uchronieniem zabezpieczonej zawartości przed zabrudzeniami, wodą, czy wilgocią.
Folia stretch – gdzie kupić?
Obecnie na rynku możemy natknąć się na oferty wielu firm i przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją i sprzedażą folii typu stretch. Niezależnie od tego, czy będziesz potrzebować folii do użytku domowego, czy do pakowania palet w swoim magazynie – warto kupić ją od sprawdzonego dostawcy. W końcu nikt nie chciałby, aby folia w trakcie transportu pękła, tym samym narażając towar nią zabezpieczony na różnego rodzaju uszkodzenia. Ergis.eu jest środkowoeurpejskim liderem w produkcji folii typu stretch, który może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w swojej branży. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i zaawansowanemu technologicznie parkowi maszynowemu — produkty dostarczane przez firmę są najwyższej jakości. Ergis.eu – producent folii stretch, który dba również o ochronę środowiska naturalnego poprzez stosowanie w swojej pracy najnowsze techniki recyklingu – dzięki czemu możesz mieć pewność, że kupując u nich, przykładasz swoją rękę do minimalizowania niekorzystnego wpływu na środowisko.